Zrób to sam!

Przedstawiamy wam przewodnik dla studentów i przedstawicieli kół naukowych i organizacji studenckich. Ma służyć jako poradnik i wsparcie przy realizacji projektu “Finansember” na uczelni poprzez koła naukowe lub organizacje studenckie. 

Tworząc te materiały myśleliśmy o naszych początkach w nauce o finansach osobistych, planowaniu budżetu i wydatkach.

Zarządzanie finansami osobistymi to nie jest łatwa droga. Uważamy, że każdy z nas bardziej czasami chce wydać pieniądze, niż je oszczędzić lub zainwestować, bo natychmiastowa gratyfikacja w postaci zakupu daje szybszą przyjemność niż późniejsze zadowolenie z zainwestowanych środków. Jednak szybkie wydawanie pieniędzy często jest drogą na skróty. Po zakupie może się okazać, że wiele z rzeczy, na które wydaliśmy ostatnie pieniądze, wcale nie potrzebowaliśmy. I nawet się z nich nie cieszymy.

I o tym jest cała edukacja finansowa. O wydawaniu na to, co rzeczywiście potrzebujemy i służy nam na dłużej, a nie chcemy tylko przez krótki moment. O priorytetach w wydawaniu. O planowaniu dokąd nasze zarobione pieniądze mają iść, a nie zastanawianiu się na co się rozeszły. 

Mamy nadzieję, że rozpoczynając dorosłe życie finansowe zaczniecie je z ekscytacją i wiarą, że pieniądze będą jedynie środkiem dla waszego satysfakcjonującego i wartościowego życia.

Materiały do pobrania

Manual dla organizacji studenckiej można pobrać z:

Plansze dla organizacji studenckich można pobrać z:

Życzymy powodzenia!
Zespół “Finansember”

Skip to content